Lokality na focení

BRNO

Vyrazit na focení můžeme i do parku u vašeho bydliště nebo na nějaké jiné vaše oblíbené místo. Budu moc ráda za tip a ukázání nějakého nového zákoutí Brna :) Pokud ale nemáte nic speciálního vymyšlené, tady jsou moje tipy na místa, kam ráda chodím fotit.

HÁDY

Les i louka, dá se tady fotit prakticky celý rok i za horšího počasí. Když je hezky, můžeme využít krásných západů na louce s výhledem na Brno. Les je veliký a lidé se tu celkem rozptýlí, ale při krásném víkendu tu někdy bývá trošku plněji. MHD dostupné, parkování bez problémů.

Mapa

LUŽÁNKY

V parku se dá najít spousta krásných zákoutí jako třeba mostek přes potok, na jaře rozkvetlé šeříky, další spousta rozkvetlých míst, pampelišky, na podzim zase listí a suché trávy. V Lužánkách je vždy co fotit a dostanete se sem pohodlně MDH. Zaparkovat můžete v okolních ulicích, ale je to placená zóna. V parku je pořád velmi živo a spousta psů.

Mapa

KAMENNÝ VRCH

Krásný les hlavně na podzimní fotky. Není to tak rozlehlé jako na Hádech a když je hezky, opět je tu trochu živěji. Dobře dostupné MHD hlavně zespodu (zastávka Koniklecová). Autem pohodlně zaparkujete ze shora u Myslivny.

Mapa

AKÁTKY

Tenhle park je také na podzim moc krásný, zvlášť když vyjde úžasné podzimní sluníčko. Pěkné je to tu ale i po zbytek roku. Projít se dá pěšky od shora z Vinohrad (od Animedu) až skoro ke Staré Osadě. MHD bez problému, parkování na Vinohadech chce trochu pevné nervy nebo kousek dojít pěšky. Přelidněno tady vyloženě nebývá, ale díky restauraci a prolézačkám pro děti tu nějaké lidi a psy potkáte.

Mapa

LESNÁ

Tady fotím hlavně ve slunečné dny v létě, protože západy jsou tu úžasné. Můžeme fotit na louce za domovem důchodců nebo plaché pejsky k adopci vyfotím i v oploceném psím výběhu. MHD dostupné a auto tu také bez problému odložíte.

Mapa

CENTRUM BRNA

Lokalita spíš pro otrlejší pejsky, ale o to nevšednější. Fotit se dá u významných míst Brna (orloj a pod.) nebo jen využít osvětlených výloh, industriálního prostředí a v zimě vánočního osvětlení. MHD bez problému, auto je nutné odložit do nějakého parkovacího domu nebo na placené parkoviště. Lidí je ze všech míst nejvíc.

Mapa