JAK SE PŘIPRAVIT NA FOCENÍ?

Žádné extra přípravy nejsou nezbytně nutné, ale znáte to, štěstí přeje připraveným, takže tu mám pro vás pár tipů a vychytávek ;)

Před focením si v klidu najděte na mapě místo focení a také si prosím uložte můj telefon, kdybychom se třeba nemohli najít.

Pokud je focení ještě daleko před námi, můžete zkusit zapracovat na poslušnosti pejska, protože takové “zůstaň” u focení hodně pomůže (najednou mohu i více pracovat s místem focení a světlem než se jen snažit ulovit vůbec nějakou fotku rozlítaného stvoření všude kolem). Pokud už máte základy sedni, lehni a zůstaň v malíčku, můžete zkusit natrénovat i nějaký speciální trik. Na focení se třeba hodí leh s hlavou dole, panáček, objímání stromu nebo druhého kamaráda, povel drž, ale i různé skoky s odrazem atp. Nicméně na focení to samozřejmé nutné není, ale ty fotky jsou pak zase o úroveň jinde ;) 

Triky

Pejska doma dle svých představ připravte – pokud chcete, umyjte ho, načesejte, prostě připravte tak, aby se vám líbil (Ne, není nezbytně nutné navštívit psí salón – pokud je pro vás pejsek perfektní tak jak je, prostě jen setřete případné bláto a hurá na focení ;) )

S sebou nezapomeňte oblíbenou hračku pejska a (nebo) dobrůtky (sušené maso, nakrájený tvrdý sýr, …), pomůžou nám pejska zaujmout, polohovat dle potřeb, případně nasměrovat jeho pohled potřebným směrem atp.
Různé proti-klíšťatové obojky nechejte radši doma, na fotkách spíše ruší než sluší ;) Klasický obojek můžeme nechat nebo sundat, to už je na vás. Bez obojku je to přirozenější, ale některý obojek je i krásným doplňkem a taky ne u každého pejska si ho můžeme dovolit z různých důvodů sundat. To když tak můžeme dořešit na místě před focením.

S sebou mohu vzít i různé motýlky, šátky, v zimě šály a jiné doplňky. Pokud se vám tyto drobnosti líbí, určitě mi to prosím řekněte při domlouvání focení (abych je přibalila do brašny).

Montyho výbava s sebou na focení

(šátek, ozdobné obojky a motýlky, pamlskovník se sušeným masem a druhé dobrůtky Dogfitnessky, sáčky na bobky, láhev s vodou a oblíbené hračky plyšový had a míček plus samozřejmě s sebou beru i jeho klasický obojek s vodítkem)

Pokud si vybíráte oblečení na focení společně s pejskem, zkuste se zamyslet, jestli k sobě budete aspoň trochu ladit (s jeho barvou srsti, obojkem – aby se barvy zbytečně nerušily) případně zda se oblečení bude hodit do naplánované lokality (ráda poradím). Obecně bude asi lepší něco pohodlnějšího, ale pokud chcete, klidně vás s hafanem vyfotím i v plesových šatech a na jehlách ;) Na focení je ideální oblečení bez výrazných vzorů a nápisů, v jednoduchosti je krása. 

Níže jsem sestavila nějaké kombinace pro konkrétní období a lokality pro inspiraci. Pejsek se samozřejmě může fotit i bez obojku, ale mnohdy je obojek nebo motýlek i pěkným doplňkem :) Zkuste vždy ladit maximálně tři barvy dohromady a nebojte se mne před focení zeptat :)

Pokud se budete s pejskem fotit i vy, nemyjte si prosím v den focení vlasy. Hlavně při focení v protisvětle pak mají tendence všude létat a vypadat neupraveně. Pokud máte jemné vlasy, může se s sebou hodit a problém vyřešit lak na vlasy.

A hlavně se focení nebojte! Fotím běžně pejsky ze špatných podmínek, které nikdy nikdo necvičil, často ani kvůli různým zdravotním problémům nevidí nebo neslyší a vždycky jsme to nějak společně zvládli. Rozhodně se za toho svého úžasňáka (nebo úžasňáky) nemusíte stydět (pokud by vás to snad napadlo). Focení má být hlavně pohoda, tak si ho pojďme spolu užít ;)

Doplňky na focení